←home / zajawki

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

— Yogi Berra


What is capitalism? Capitalism is the exploitation of man by man, and what is communism? It’s the opposite.

— Gabor Mate
Even after all this time
The sun never says to the earth,
“You owe Me.”
Look what happens
with a love like that,
It lights the Whole Sky.

– Hafiz


       
 
Your vision will become clear
only when you can look
into your own heart.
Who looks outside, dreams;
who looks inside, awakes.

— Carl Jung


Więc kiedy byłem taki, jak na tej fotografii, sam chciałem zrobić to wszystko, co tu na tej stronie wypisuję. A potem zapomniałem i teraz jestem stary. I już nie mam ani czasu, ani wyobraźni, żeby wojny mediować i do szefów wielkich korporacji jeździć. A fotografię taką dałem, bo ważne jest, kiedy naprawdę chciałem być liderem, a nie — kiedy o przywództwie piszę.

I myślę, że lepiej dawać fotografię przedsiębiorców społecznych, healerów i permakulturowych farmerów, kiedy nie byli jeszcze dorośli i starzy, bo tak — to się zdaje, że oni od razu byli mądrzy i nigdy nie byli mali. I dzieci myślą, że nie mogą być turkusowymi ministrami, eko-piekarzami i nauczycieli Qi Gongu, a to nieprawda.
Dorośli wcale nie powinni czytać mojej strony, bo są na niej zdania niestosowne i radykalne, więc nie zrozumieją, wystraszą się i będą się wyśmiewali. Ale jak chcą koniecznie, niech spróbują. Przecież dorosłym nie można zabronić — i co im kto zrobi?

_______________
moja adaptacja wstępu do “Króla Maciusia Pierwszego”,
Janusza Korczaka — co za gość!


Action on behalf of life transforms. Because the relationship between self and the world is reciprocal. It is not a question of first getting enlightened or saved and then acting. As we work to heal the earth, the earth heals us.

— Joanna Macy
Rola dorosłych jest bardzo niedoceniana. Problem w tym, że jest ich strasznie mało. Dorosłych duchem, nie ciałem.

Dzieci więc, wolą pięknie żywe dzieci niż zniszczone duże dzieci w kombinezonach dorosłych. Wychowywując się zazwyczaj same.

Jednym z najważniejszych zadań w tym czasie kryzysów-transformacji jest stworzenie dorosłych. Powiedziałbym nawet, że najważniejszym.

Bez nich, zabawa w wojnę, koncentracja na kupowaniu zabawek i szukanie aprobaty u innych się nie skończy. A to właśnie są symptomy niedojrzałości dzisiejszego społeczeństwa.

Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Zazwyczaj wiek przychodzi sam i wtedy robi się dopiero bałagan.

If you had a magic wand what would the world look like?
kasper lemiesz 2020